اخبار و دانستنی های آجیل منوچهری

خانه / خواص آجیل / خواص درمانی چهار مغز فندق ، گردو ، بادام و پسته

خواص درمانی چهار مغز فندق ، گردو ، بادام و پسته

از جمله مواد غذایی که برای بدن بسیار مفیدند و می توانند یکی از منابع غذایی بسیار مفید و مغذی در زنجیره غذایی ما باشند

در هر ۲۸ گرم فندق که به طور متوسط معادل ۲۰ عدد مغز آن است، ۱۷۶ کالری انرژی نهفته است. این مقدار فندق دارای ۱۷ گرم چربی، ۵ گرم کربوهیدرات، ۴ گرم پروتئین و حدودا ۲ گرم آب میباشد.

در ادامه بخوانید.

روزانه هفت عدد چهار مغز بخورید

متخصصان آمریکایی می گویند چهارمغز بیش ترین میزان آنتی اکسیدان را در مقایسه با دیگر مغزهای خوراکی دارد. این متخصصان توصیه می کنند که هر فرد در طول شبانه روز هفت عدد مغز چهارمغز بخورد. جو وینسون، از دانشگاه اسکرانتون در ایالت پنسیلوانیا، می گوید:

متاسفانه مردم زیاد به خوردن چهارمغز تمایل ندارند. حال آن که تحقیقات ما نشان می دهد خوردن مغز چهارمغز باید به عنوان بخشی مهم از رژیم غذایی سالم در نظر گرفته شود.

بر پایه تحقیقات انجام شده چهارمغز منبع سرشار از پروتئین است و مصرف منظم آن فرد را از ابتلا به بیماری قلبی، سرطان کلیه، دیابت نوع ۲۲، سنگ صفرا و دیگر بیماری ها محافظت می کند.

چهارمغز غذای مغز و درمان بی خوابی است

چهارمغز نه تنها خوشمزه است بلکه برای سلامت قلب و پوست بسیار مفید و پرفایده است. چهارمغز یکی از منابع مهم پروتئین گیاهی و منبع سرشار از چربی های امگا ۳ و اسید آلفا لینولئیک است که تاثیر مفید هر دو در عملکرد مناسب عروق شناخته شده هستند. چهارمغز هم چنین حاوی خواص آنتی اکسیدانی قوی برای پیشگیری از سرطان است. چربی های اشباع نشده تک زنجیره ای موجود در گردو برای مقابله با کلسترول بد خون و کاهش آن در بدن و نیز برای کاهش لیپو پروتئین که عامل تصلب شرایین است، بسیار سودمند است.
چهارمغز در عین حال حاوی نوعی اسید آمینه به نام ال – آرمبینین است که به جریان بهتر خون در عروق کمک می کند.
کارشناسان می گویند چهارمغز غذای مغز است و نقش مهمی در بهبود عملکرد سلول های مغزی ایفا می کند تا جایی که حتی شما را به مرور زمان و با مصرف روزانه باهوش تر می کند.
ملاتونین یکی دیگر از مواد مفید موجود در چهارمغز است که به بهبود خواب کمک می کند و بنابراین در کاهش بی خوابی و رفع سایر اختلالات خواب موثر است

چهارمغز برای سلامتی قلب

پژوهشگران اسپانیایی می گویند چهارمغز ممکن است برای شریان های قلب از روغن زیتون هم بهتر باشد. این پژوهشگران به گروهی از افراد مورد آزمایش, شام چربی شامل ساندویچ سالامی و پنیر با نان سفید به علاوه ماست پرچرب دادند. سپس به نیمی از افراد پنج قاشق چایخوری روغن زیتون و به نیم دیگر ۴۰ گرم چهارمغز (معادل ۸ چهارمغز پوست شده) به عنوان دسر داده شد.
بررسی با اولترا سوند نشان داد که شریان های افرادی که پس از مصرف غذای چرب چهارمغز خورده بودند، نسبت به آنهایی که روغن زیتون خورده بودند، انعطاف پذیرتر و ارتجاعی تر باقی مانده اند. دکتر امیلیو رئیس کلینیک چربی در بیمارستان کلینیکو در بارسلونا گفت:

این تحقیق نشان دهنده مکانیسمی برای اثرات مفید چهارمغز است. هم روغن زیتون و هم چهارمغز آغاز التهاب و اکسیداسیون را در شریان ها پس از غذای چرب کاهش می دهند، اما به گفته راس چهارمغز انعطاف پذیری عروق خونی را حفظ می کند، در حالیکه در مورد روغن زیتون اینگونه نیست.

او بیشتر این اثرات مفید را به اسید لینولئیکی مربوط دانست که در چهارمغز پیدا می شود. این ماده مغذی مشابه اسید های چرب اومگا-۳۳ یافت شده در ماهی ها هست.

راس اشاره می کند که مراجعی مانند انجمن قلب آمریکا به افراد توصیه می کنند افراد دست کم دو وعده در هفته ماهی بخورند و بهتر است ماهی چرب بخورند که غنی از اسیدهای چرب امگا-۳ هستند. اسید های چرب امگا-۳ میزان کلسترول HDL- نوع خوب کلسترول که شریان ها را پاک نگه می دارد- را افزایش می دهند. اما راس می گوید تنها مشکل این است که خریدن و مصرف کردن ماهی به اندازه چهارمغز آسان نیست. او یادآور شد که اسید آلفا لینولئیک دارای همان ساختار شیمیایی اسید های چرب امگا-۳ است. اسید لینولنیک در غذاهای گیاهی در حالیکه منابع ماهی ها در حال پایان یافتن است، منبعی تمام نشدنی را فراهم می آورد.

در حال حاضر سازمان غذا و داروی آمریکا می گوید: پژوهش ها شواهدی حمایت کننده اما نه قطعی را نشان می دهد که خوردن ۴۰۰ گرم چهارمغز در روز به عنوان یک چربی کم-اشباع شده ورژیم غذایی کم-کلسترول، بدون افزایش مصرف کلی کالری ها ممکن است خطر بیماری عروق کورونر قلب را کاهش دهد.

پژوهش های بیشتری لازم است تا تعیین کند، که آیا اثرات محافظتی چهارمغز با حرارت یا پختن تحت تاثیر قرار می گیرند یا بهتر است آن را خام مصرف کرد.